SFS Vice ordförande

Organ Presidiet
Aktivt Ja
Period Verksamhetsår
Ansvarig presidial Linn Svärd

Beskrivning

Vice ordförande ansvarar för SFS dagliga verksamhet tillsammans med ordförande.

Framtida uppdragsinnehavare

Person Från Till
Jacob Färnert 2022-07-01 2023-06-30

Nuvarande uppdragsinnehavare

Person Från Till
Oskar M Wiik 2021-07-01 2022-06-30

Historiska uppdragsinnehavare

Person Från Till
Linn Svärd 2020-07-01 2021-06-30
Simon Edström 2019-07-01 2020-06-30
Daniel Lindblom 2018-07-01 2019-06-30
Jacob Adamowicz 2017-07-01 2018-06-30